Przejdź do treści

Słupy żelbetowe od PREFABET

Słupy żelbetowe od PREFABET pełnią w głównej mierze funkcję podpór konstrukcyjnych. Wbudowanie ich w ściany nośne znacząco poprawia ich wytrzymałość. Jest to alternatywna podpora stropów we wnętrzach bez podziałów. Słupy żelbetowe w wielu przypadkach to nieodzowny element w ściankach kolankowych.

Charakterystyczne, pionowe elementy w budynkach odpowiedzialne są za przejęcie obciążenia z wyższych części konstrukcji i sprowadzają je na niższe kondygnacje. Słupy żelbetowe projektowane są jako wzmocnienie przegrody o przekroju kwadratowym lub prostokątnym.

Zastosowanie słupów żelbetowych od PREFABET

Produkowane przez nas słupy żelbetowe wykorzystywane są przy budowie różnego rodzaju budynków opartych na technologii szkieletowej:

  • Obiekty magazynowe,
  • Hale produkcyjne,
  • Budynki mieszkalne,
  • Budynki usługowe,
  • Budynki użyteczności publicznej,
  • Hale widowiskowo – sportowe.

Oferta słupów żelbetowych od PREFABET

W ofercie od PREFABET znajdziesz słupy żelbetowe o maksymalnej długości 14 metrów, przekroju prostokątnym. Skontaktuj się z nami i poznaj ofertę na:

  • Stoposłupy prostokątne,
  • Słupy prostokątne.

Przykładowe realizacje naszych słupów żelbetowych

Słupy żelbetowe na wiadukty na Litwie

Na zdjęciach prezentujemy belki prefabrykowane, które będą wykorzystane przy budowie wiaduktów na autostradzie u naszych wschodnich sąsiadów, a dokładniej na Litwie.

Belki o nietypowej formie z otworami wewnątrz. Otwory pozostawione na słupy, które następnie zostaną połączone i zalane. Górna część belki ma spadek w postaci dasza, po 5 stopni na każdą stronę. Element prefabrykowany został wykonany z betonu C40/50 XC4, XF4, XD2, a waga jednego elementu to 20 ton.

Słupy prefabrykowane żelbetowe wraz ze wspornikiem

Pomimo minusowych temperatur na niektórych placach budowy prace nie są zatrzymywane. Tak też jest na budowie w miejscowości Smardów pod Wrocławiem, gdzie mieliśmy okazję wykonać oraz dostarczyć słupy prefabrykowane żelbetowe wraz ze wspornikiem pod suwnicę.

Słupy o przekroju 70×40 cm oraz wysokości 10 m wykonane z betonu w klasie C50/60.

Słupy żelbetowe dla Trasko Inwest Prefabet

Słupy żelbetowe – fabryka kartonów

Realizacja słupów żelbetowych dla firmy Trasko Invest z Ostrzeszowa, na budowę fabryki kartonów, w miejscowości Rojów k./Ostrzeszowa.

Elementy żelbetowe zostały wykonane z betonu SCC w klasie wytrzymałości C 50/60.

Słupy żelbetowe o wysokości 14 metrów

Pracownicy naszego działu prefabrykacji są prawdziwymi specjalistami w swojej dziedzinie. Prezentujemy realizację projektu słupów żelbetowych o przekrojach 50×50 cm, 50×60 cm, 40×60 cm oraz wysokości 14 m.

Wszystkie słupy zostały wykonane przez nas z betonu SCC i w klasie wytrzymałości C50/60.

słupy żelbetowe o przekrojach 50x50 cm 50x60 cm 40x60 cm oraz wysokości 14 m

Skontaktuj się z nami i poznaj ofertę słupów żelbetowych +48 512 227 627.